استقلال به دنبال هت تریک در تبریز، برهانی بهترین گلزن آبی ها

به گزارش دیتاپد، با قرعه کشی نوزدهمین دوره از مسابقات لیگ برتر معین شد تیم استقلال که فصل گذشته را با ایستادن در رده سوم به اتمام رساند، این فصل کارش را با حضور در تبریز و دیدار با ماشین سازی شروع می نماید.

استقلال به دنبال هت تریک در تبریز، برهانی بهترین گلزن آبی ها

آبی پوشان در هجده دوره گذشته از این مسابقات 10 بار در هفته های نخست میزبان بوده و 8 بار هم در این هفته ها به خانه حریفان رفته اند که این نهمین میهمانی این تیم در همه هفته های اول لیگ برتر خواهد بود.

همه اولین ها

اولین بازی استقلال در همه ادوار لیگ برتر به دیدار هفته نخست این تیم در فصل 81-80 باز می گردد. آبی پوشان در آن فصل میهمان برق شیراز بودند تا نخستین حضور آنها در همه ادوار لیگ برتر در شیراز باشد. این اولین بازی خارج از خانه و اولین تساوی آبی پوشان در لیگ برتر بود چرا که این دیدار با نتیجه مساوی یک-یک به سرانجام رسید. علی موسوی مهاجم پیشین آبی پوشان در این دیدار گلزنی کرد تا نامش به عنوان نخستین گلزن استقلال در همه ادوار لیگ برتر ثبت گردد.

اولین میزبانی و اولین پیروزی

استقلالی ها در فصل 82-81 لیگ را با میزبانی از تیم پاس تهران شروع کردند که در این دیدار با نتیجه 3 بر یک پیروز شدند تا این بازی به عنوان اولین میزبانی در هفته اول و اولین شروع لیگ با پیروزی برای آنها ثبت گردد. نیکبخت واحدی، علی سامره و فراز فاطمی در این دیدار برای آبی پوشان گلزنی کردند.

سومین میهمانی در تبریز

آبی پوشان در هجده دوره گذشته از لیگ برتر 8 بار در هفته های ابتدایی خارج از تهران به میدان رفته اند که 2 بار از این 8 بار شهر تبریز میزبان آنها بوده است و آنها برای سومین بار یک لیگ را در تبریز شروع می نمایند. آبی پوشان برای اولین بار در فصل 90-89 لیگ را در تبریز شروع کردند که حریف آنها در این بازی شهرداری تبریز بود. آنها یک بار دیگر در فصل 93-92 در هفته اول به تبریز رفتند و این بار مقابل گسترش فولاد قرار گرفتند.

آبی ها به دنبال سومین پیروزی در تبریز

استقلالی ها دو بار گذشته که لیگ را به میزبانی تبریز شروع کردند، دست پر از این شهر خارج شدند. آنها یکبار شهرداری تبریز را با نتیجه 3 بر 2 مغلوب کردند و یکبار هم گسترش فولاد را با نتیجه 2 بر یک از پیش رو برداشتند.

تنها یک شکست خارج از خانه

آبی پوشان در هفته های نخست وقتی میهمان بودند نتایج خوبی گرفته اند. آنها از 8 بازی قبلی شان تنها یک بار شکست خورده اند، 3 بار میزبان خود را متوقف نموده و 4 بار هم پیروز به پیروزی شده اند.

تنها شکست خارج از خانه آبی پوشان در هفته های ابتدایی لیگ به فصل 97-96 باز می گردد که آنها در آبادان با یک گل که از روی نقطه پنالتی ثبت شد، مغلوب صنعت نفت شدند.

آبی ها در حالی در آن دیدار به مصاف صنعت نفت رفته بودند که سه بازیکن کلیدی شان (نورافکن، سید مجید حسینی و قائدی) با محرومیت از سوی فدراسیون روبرو بودند.

بهترین گلزنان

استقلالی ها در اولین هفته هایی که میهمان بودند 13 بار پیروز به گلزنی شده اند که در بین گلزنان آنها آرش برهانی با 3 گل برترین گلزن هفته های اول این تیم خارج از خانه بوده. میلاد میداودی و سجاد شهباززاده هر کدام با 2 گل بعد از برهانی بهترین عملکرد را داشته اند. شهباززاده هر دو گل را به تیم سیاه جامگان و میداودی هر دو گل را به شهرداری تبریز زده است.

بدون تاریخ

آبی پوشان طی دیداری که تاریخ آن تعیین نیست و در چارچوب هفته اول لیگ نوزدهم برگزار می گردد، در تبریز به مصاف ماشین سازی می روند که راهنمایی آن بر عهده بازیکن پیشین استقلال، رسول خطیبی می باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 276

به "استقلال به دنبال هت تریک در تبریز، برهانی بهترین گلزن آبی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال به دنبال هت تریک در تبریز، برهانی بهترین گلزن آبی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید