اتحادیه اروپا به اجرای برجام پایبند است

به گزارش دیتاپد، سخنگوی اتحادیه اروپا در گفت و گویی به پایبندی به برجام تاکید نمود.

اتحادیه اروپا به اجرای برجام پایبند است

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

قل از روزنامه نیو یوروپ، پیتر استانو، سخنگوی امور خارجه و مسائل امنیتی اتحادیه اروپا در گفت و گویی با این روزنامه گفت که اتحادیه اروپا در راستای پایبندی به توافق های بین المللی و حفظ منافع امنیتی مشترک اتحادیه اروپا، به اجرای توافق هسته ای متعهد است.

استانو همچنین از تصمیمات اخیر ایران برای انجام دادن فعالیت هایی که آن را ناسازگار با تعهداتش تحت توافق هسته ای خواند، انتقاد کرد.

سخنگوی اتحادیه اروپا در این باره اظهار کرد: ما از ایران خواسته ایم بدون تاخیر این اقدامات را بازگردانده و از انجام دادن اقدامات دیگری که موجب تضعیف توافق هسته ای می شوند، خودداری کند. ما ثابت قدم بوده و به وضوح گفته ایم که تعهد ما به توافق هسته ای به پایبندی کامل از سوی ایران بستگی دارد.

او درباره توافق هسته ای گفت: توافق هسته ای که به اتفاق آرا توسط شورای امنیت سازمان ملل امضا شد، یکی از رکن های مهم ساختار عدم اشاعه تسلحات جهانی بوده و به امنیت منطقه برای اروپا و فراتر از آن یاری میکند.

استانو همچنین به لغو تحریم تسلیحاتی ایران در اکتبر 2020 اشاره نموده و گفت که لغو این تحریم بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت که سند قانونی توافق هسته ای است، مقرر شده است.

اظهارات استانو درباره اقداماتی ناسازگار با تعهدات ایران تحت توافق هسته ای در پی این مطرح می گردد که ایران با گذشت یک سال از خروج آمریکا از توافق هسته ای و پس از متحمل شدن تحریم های شدید مالی، با تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهدات پیشینشان نسبت به خنثی کردن تاثیر این تحریم ها و عادی سازی روابط مالی با ایران، خاطرنشان کرد در چند گام معین شده تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش می دهد.

مقامات کشورمان تاکید نموده اند در صورت عملی شدن تعهدات کشورهای اروپایی همه این اقدامات به حالت اولیه بازخواهند گشت.

،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1338

به "اتحادیه اروپا به اجرای برجام پایبند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا به اجرای برجام پایبند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید